5 mln na place zabaw

02 kwietnia 2011r. | Drukuj

Wojewoda Pomorski zatwierdził listę szkół, które w tym roku otrzymają dofinansowanie w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. Środki w wysokości ponad 5 mln 350 tys. zł przeznaczone będą na wykonanie lub modernizację szkolnych placów zabaw i zakup materiałów dydaktycznych.

W ramach rządowego projektu „Radosna szkoła ” 59 podstawówek z Pomorza otrzyma dotację na utworzenie placów zabaw. Na ten cel rozdysponowana zostanie kwota prawie 4 mln 892 tys. zł.

Dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole otrzymają 42 placówki. Łączny koszt tego wsparcia to prawie 400 tys zł.

Celem programu „Radosna szkoła” jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych właściwego rozwoju psychofizycznego i warunków do aktywności ruchowej. Powstałe place zabaw mają zapewnić warunki porównywalne do wychowania przedszkolnego. Realizacja programu rozłożona jest na na lata 2009 – 2014 i w tym okresie objąć ma wszystkie szkoły podstawowe jak i samych uczniów klas I-III. Warunkiem uczestnictwa jest zapewnienie przez organ prowadzący wkładu własnego.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz