Kuter zahaczył o… dach

01 kwietnia 2011r. | Drukuj

Na przystani w Unieściu, podczas transportu do stoczni, kuter na lawecie zaklinował się pomiędzy budynkiem i płotem. By wyjść z opresji trzeba było użyć dźwigu i odciąć części pokładu.

 

fot. gk

Do niecodziennego zdarzenia doszło na plaży w Unieściu. Armator kutra „Pirat” zamówił transport swej jednostki z przystani do stoczni w Darłowie. Potężny dźwig podniósł stalowy kadłub i umieścił go na lawecie. Ciągnik próbował wyjechać z przystani rybackiej jedyną możliwą drogą.

 

fot. gk

Okazało się jednak, że kuter jest o kilkanaście centymetrów za szeroki i „Pirat” zaklinował się pomiędzy płotem i budynkiem przetwórni. Laweta nie mogła ruszyć w żadną stronę.

 

fot. gk

Okazało się, że konieczne jest użycie ciężkich urządzeń – dźwigu i szlifierek. Akcja trwała kilka godzin, a kadłub „przecisnął” się dopiero po odcięciu stalowych elementów pokładu. Teraz jednostka przejdzie kapitalny remont i zostanie przystosowana do wypraw wędkarskich. W sezonie „Pirat” będzie pływał w okolicach Mielna, Unieścia i Darłowa.

 

fot. gk

 

fot. gk

 

 


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz