Wyburzają stocznię

31 marca 2011r. | Drukuj

Słynna ustecka stocznia znika z powierzchni ziemi. Jedna z największych inwestycji w czasach PRL na wybrzeżu środkowym zostanie wyburzona. Właściciel terenu planuje tu nową zabudowę usługowo-mieszkaniową.

fot. Urząd Morski: Port i stocznia w Ustce

Stalowe i betonowe hale stoczniowe powstały głównie w latach 70-tych poprzedniego stulecia. Stocznia Ustka S.A. upadła ponad dziesięć  lat temu.  Wielkie hale budowano w okresie propagandy sukcesu za rządów Edwarda Gierka. Obiekty i grunty wykupił kilka lat temu Jerzy Malek, największy ustecki przedsiębiorca. Teraz przystąpił do porządkowania terenu, co sprowadza się do wyburzania od lat niewykorzystywanych obiektów. Ekipy robotników rozbierają właśnie jedną z  wielkich stalowych hal. Pozostanie tu tylko jedna hala tzw. W-1, która ma 6 tys. m. kw. Ustczanie zauważają, że poprzez wyburzenia w właściciel nieruchomości  zmniejsza swoje obciążenia podatkowe. Gdy znikną hale, nie będzie już musiał płacić miastu podatków od tych budynków.

fot. gp24.pl: Rozpoczęła się rozbiórka stoczniowych hal

– Podatki zmniejszą się o jakieś 500 tysięcy złotych rocznie, ale to nie jest zasadniczy powód. Gdyby mi na tym zależało, wyburzyłbym je wcześniej. Zaszły zmiany w radzie miejskiej i w przepisach, i są widoki, że są to zmiany na lepsze. Może uda się coś wybudować na podstawie decyzji, nie czekając na plan – mówi  portalowi gp24.pl ustecki biznesmen.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze