Zderzyły się pociągi

31 marca 2011r. | Drukuj

Ciężko ranny maszynista i zniszczone trzy lokomotywy to skutki wypadku kolejowego, do którego doszło w czwartek nad ranem w Gdyni. Na stojący pociąg towarowy najechał skład dwóch lokomotyw.

fot. L. Ochmański

Do wypadku doszło dziś nad ranem o  godz. 3.30 na wysokości stacji Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana. Na stojący przed sygnalizacją świetlną pociąg towarowy najechał inny, składający się z dwóch lokomotyw, które były przetaczane na inny tor. Poważnie ranny został maszynista. Do końca dnia będą ok. 10-minutowe opóźnienia w kursowaniu pociągów dalekobieżnych. O świcie wstrzymany został ruch SKM, jednak już o 5 rano pociągi jeździły bez większych opóźnień .

Zdaniem służb ratunkowych dla obu składów sygnalizator świetlny wskazywał „stop”. Na razie nie wiadomo jak  doszło do wypadku. Prokurator wstępnie wyklucza  przyczynę techniczną, ponieważ  hamulce i sygnalizacja świetlna działają poprawnie. Więcej będzie wiadomo po przesłuchaniu rannego maszynisty. Przyczyny i okoliczności wypadku bada specjalna komisja PKP.

 


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz