Inwestycje na Trakcie Książęcym

30 marca 2011r. | Drukuj

Rozpoczynają się kolejne działania w ramach projektu rewitalizacji tzw. Traktu Książęcego. Prace budowlane w centrum Słupska ruszają już w przyszłym tygodniu. Całkowity koszt programu to 47,2 mln zł.

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Słupsku podpisano trzy umowy z wykonawcami prac budowlanych związanych z rewitalizacją tzw. Traktu Książęcego, które rozpoczną się już w przyszłym tygodniu i potrwają do końca 2012 r. Na inwestycję o łącznej wartości 7,5 mln zł składa się przebudowa ul Wojska Polskiego (4,5 mln zł), budowa kulturalnego podwórka przy ul. Niedziałkowskiego (2 mln zł.) i budowa dwukondygnacyjnej pracowni ceramicznej (877 tys. zł).

fot. UM Słupsk

Rewitalizacja „Traktu Książęcego” to projekt obejmujący modernizację kamienic przy ulicach: Wojska Polskiego, Niedziałkowskiego oraz Krasińskiego, w tym odnowienie elewacji, docieplenie ścian, wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej, kominów, rynien itp. Pod ulicami Niedziałkowskiego i Krasińskiego założone zostaną kolektory deszczowe. Przebudowane zostanie przejście podziemne pod ulicą A. Łajming z dostosowaniem schodów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na Skwerze im. Pierwszych Słupszczan powstaną aleje spacerowe w postaci ciągów pieszych i pieszo-rowerowych.

fot. UM Słupsk

Projekt przewiduje przebudowę drogi i deptaku przy ul. Wojska Polskiego. Powstanie tzw. „podwórko kulturalne” o pow. 4000 m2. Zostaną zbudowane ciągi pieszo-jezdne i miejsca parkingowe oraz zadaszona scena „letnia”, place zabaw dla dzieci, skwer z fontanną, jak również mała architektura z altankami, ławkami, stałymi stołami do ping-ponga, stolikami szachowymi i nasadzeniami zieleni.

Nastąpi rozbudowa Teatru „Rondo” o ok. 300 m2 wraz z częścią istniejącą oraz wyposażeniem. Powstanie sala prób, sala do pracy indywidualnej, sala do zajęć z technikami multimedialnymi, magazyn, garderoba i biuro. W miejsce istniejącej zostanie zbudowana nowa dwukondygnacyjna Pracownia Ceramiczna wraz z wyposażeniem o pow. ok. 300 m2, która pomieści: pracownię garncarską, salę zajęć z miejscami do wypalania w piecu, windy do przewożenia materiału.

Przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 powstanie ośrodek sportowo-rekreacyjny o pow. ponad 1000 m2 ze świetlicą środowiskową, klubem seniora, salą tańca, salą korekcyjną i siłownią.

Powstanie również Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. umieszczone w budynku dwukondygnacyjny o pow. ponad 300 m2 wraz z parkingiem.

Prace budowlane obejmą obszar 57 ha. Całkowity koszt programu to 47,2 mln zł. Wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego wyniesie 31,8 mln zł. Pozostałą część sfinansuje miasto i wspólnoty mieszkaniowe.

fot. UM Słupsk

fot. UM Słupsk


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz