Dyrektorzy szkół stają do konkursów

30 marca 2011r. | Drukuj

Trwają konkursy na dyrektorów słupskich szkół i przedszkoli. Komisje konkursowe wyłonią 15 kandydatów na te stanowiska. Na podstawie dotychczas rozstrzygniętych konkursów można stwierdzić, że w słupskiej oświacie nie szykują się większe zmiany.

Po zakończeniu pięcioletniej kadencji dyrektorów w Słupsku trwają konkursy na stanowiska kierownicze placówek oświatowych. W sumie dotyczy to 15 tego typu stanowisk. Konkurs odbywa się miesiąc wcześniej niż zwykle, gdyż zgodnie z wdrażaną w Słupsku nową strategią oświatową, nowi dyrektorzy mają mieć wpływ na zatrudnianie w swoich placówkach. A takie decyzje muszą zapaść jeszcze przed końcem bieżącego roku szkolnego.

 

I LO Słupsk / UM Słupsk

W miniony czwartek odbyły się konkursy na dyrektorów m.in. Przedszkola Miejskiego Nr 9, Słupskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Centrum Kształcenia Praktycznego i Słupskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego. W poniedziałek przed komisją konkursową stawali kandydaci na dyrektorów I LO, V LO, ZSO nr 3. Wtorek był dniem przeznaczonym na gimnazja. Natomiast jutro do konkursu staną kandydaci na dyrektorów SP nr 4, 7 i 9 oraz słupskiego Mechanika (ZSP nr 9).

W związku z rezygnacją zmiany nastąpią na pewno na stanowisku dyrektora I LO, gdzie dotychczasowa dyrektorka Ewa Bogdanowicz poinformowała, że przechodzi na emeryturę. Nie zmieni się natomiast nic w szkołach gimnazjalnych, gdzie większość dotychczasowych dyrektorów nie miała nawet konkurencji. Ostateczną decyzję w sprawie dyrekcji słupskich szkół podejmie prezydent Maciej Kobyliński.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze