Panika z powodu wąglika

29 marca 2011r. | Drukuj

List z napisem „wąglik”, który  ktoś wysłał do słupskiej prokuratury, postawił na nogi niemal wszystkie służby mundurowe w mieście. W budynku Prokuratury Okręgowej w Słupsku koperta leżała od kilku dni. Teraz trwa ekspertyza rzekomego wąglika.

fot. archiwum

 

Kopertę z napisem „wąglik” znalazł ją pracownik Prokuratury Okręgowej przy ul. Leszczyńskiego w Słupsku. Przesyłka przyszła pocztą i została zauważona podczas porannego sortowania listów.  Zgodnie z procedurą zarządzania kryzysowego na miejsce przyjechały cztery wozy strażackie z 15 strażakami, dwa samochody policyjne, służby inspekcji sanitarnej i straż miejska. Strażacy w specjalnych kombinezonach zabrali kopertę i umieścili ja w odpowiednim pojemniku. Potem inne służby zawiozły list do laboratorium inspekcji sanitarnej w Gdańsku.  – Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Teraz czekamy na ekspertyzę tego rzekomego wąglika – mówi Leszek Szweda, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w słupskim Urzędzie Miejskim, który nieoficjalnie mówi, że mało prawdopodobne jest, aby był to wąglik. O bakteriach wąglika, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla człowieka, zrobiło sie głośno 10 lat temu, gdy wykradziono je z laboratorium wojskowego w USA. Wtedy ktoś wysłał do ambasad i urzędów kilkadziesiąt przesyłek z groźnym proszkiem, co wywołało panikę na całym świecie. Żadna przesyłka nie dotarła do Polski.

 


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz