Ekskluzywne cumowanie

29 marca 2011r. | Drukuj

120 metrów nabrzeża kanału Motławy w centrum Gdańska jest do wzięcia! MOSiR ogłosił przetarg na 2,5-letnią dzierżawę tego niezwykle atrakcyjnego miejsca. Miasto wybierze najładniejsze statki.

 

fot. gk

Na razie cumują tu trzy jednostki Żeglugi Gdańskiej. Ale wkrótce przy Zielonym Moście mogą się pojawić inne statki.  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji właśnie ogłosił przetarg na dzierżawę tego atrakcyjnego nabrzeża w centrum Gdańska.  – Oczywiście także  Żegluga może wziąć udział w przetargu na wynajęcie 120 m nabrzeża – mówi Grzegorz Pawelec z MOSiR-u. – Nabrzeże podzielimy na trzy odcinki po 40 m, ponieważ zdecydowaliśmy, że jedna firma może wynająć najwyżej dwa odcinki. Oznacza to, że ta część  nabrzeża może być użytkowana przez  kilku nowych armatorów. Musza jednak spełniać kilka warunków: muszą prowadzić turystyczne przewozy pasażerskie, ich jednostki muszą pomieścić co najmniej  100 pasażerów, a zanurzenie statków nie może być większe niż 3 m.

 

fot. gk

 

 

Wiadomo więc, że nie będą to kutry wycieczkowe i wędkarskie. Ponadto jednostki muszą mieć atrakcyjny wygląd, przystający do tego prestiżowego miejsca. – Wygląd będzie konsultowany w czasie przetargu z miejskim plastykiem – podkreśla Grzegorz Pawelec. Armatorzy, którzy wygrają przetarg, będą użytkować nabrzeże do 31 grudnia 2013 roku. Muszą jednak liczyć się z tym, że z powodu ważnych wydarzeń będą mieli czasowo ograniczony dostęp do nabrzeża. MOSiR przyjmuje oferty do 4 kwietnia.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz