SKANSKA przebuduje ul. Żeromskiego

27 marca 2011r. | Drukuj

Znamy już wykonawcę przebudowy ul. Żeromskiego w Lęborku. Rozpoczynającą się już niedługo inwestycją zajmie się firma SKANSKA S.A.  z Warszawy. Koszt zadania to ponad 3,5 mln zł.

Rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie inwestycji obejmującej budowę i remont ul. Żeromskiego w Lęborku wraz z przebudową ul. Słupskiej i Toruńskiej jako połączenia z drogą krajową nr 6 i z drogą wojewódzką  nr 214. Inwestycję realizować będzie firma SKANSKA S.A. z Warszawy. Koszt zadania to  3.544.577 zł.

fot. SKANSKA S.A.

W lutym br. Burmistrz Lęborka oraz Wojewoda Pomorski podpisali umowę o dofinansowaniu tej inwestycji, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Edycja 2011, kwotą 2.997.600 zł z budżetu państwa, co stanowi 50% wartości projektu.

Prace rozpoczną się już niebawem, a inwestycja zrealizowana ma być do połowy listopada bieżącego roku. Zakres prac w tym projekcie obejmuje budowę: kanalizacji deszczowej, nawierzchni drogowej, zjazdów, chodników, parkingu (na kilka miejsc postojowych – przy ul. Sportowej, w pobliżu ronda, które powstanie w ramach przebudowy), ścieżki rowerowej, oświetlenia, zieleni.


Opublikowano w: Lębork
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze