Kto zabił księdza?

25 marca 2011r. | Drukuj

W Gdańsku znaleziono ciało 39-letniego księdza – wikariusza parafii św. Krzysztofa na Zakoniczynie. Policja ujawnia, że mogło to być morderstwo. Śledztwo prowadzi gdańska prokuratura.

Proboszcz parafii odnalazł  ciało duchownego w jego mieszkaniu przy ul. Jaworzniaków. – W czwartek wieczorem na osiedlu Świętokrzyskim w Gdańsku pojawiło się pogotowie i policja – mówią świadkowie zdarzenia. Na miejsce przyjechał prokurator, który zlecił sekcję zwłok 39-letniego księdza.

 

fot. gk

Dziś rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku ujawniła jej wstępne wyniki. Okazało się, że  nie był zgon z przyczyn naturalnych. – Bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie – twierdzą specjaliści. Nieoficjalnie wiadomo też, że ksiądz miał usta zaklejone plastrem. Policja mówi , że nic nie wskazywało na motyw rabunkowy zabójstwa. Nie wiadomo jednak, czy z mieszkania wikarego zniknęły jakieś przedmioty lub pieniądze. – Badamy okoliczności zdarzenia i motyw zabójstwa – poinformowała prok. Grażyna Wawryniuk. Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że ksiądz mógł zostać zamordowany nawet dobę przed odnalezieniem jego zwłok.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz