Pożegnanie Adama

21 października 2010r. | Drukuj

Mieszkańcy wsi Trzebiatkowa (gm. Tuchomie) pożegnali dziś Adama Szada-Borzyszkowskiego, polskiego żołnierza, który zginął w Afganistanie. W pogrzebie uczestniczyło kilkaset osób. Wójt gminy ogłosił trzydniową żałobę.

Karawan wyjechał z domu pogrzebowego w Kramarzynach, po drodze minął dom rodzinny Adama Szada-Borzyszkowskiego, docierając do cmentarza w Trzebiatkowej. Tak wyglądała ostatnia droga żołnierza, który zginął podczas misji w Afganistanie.

– Śmierć Adama jest dla nas bardzo bolesna. Ogłosiliśmy 3-dniową żałobę w gminie. Opuściliśmy flagi i zawiesiliśmy kiry – Jerzy Lewi-Kiedrowski, wójt gminy Tuchomie

St. szer. Adam Szada – Borzyszkowski zginął w czwartek, 14 października 2010 roku podczas wykonywania swego ostatniego patrolu. Do ataku doszło na południowym wschodzie od bazy Polskich Sił Zadaniowych FOB Warrior. Polscy żołnierze patrolowali drogę i zostali ostrzelani z moździerza. Odłamki śmiertelnie raniły Adama. Drugi żołnierz został ranny, przebywa w szpitalu w Ghazni. Adam Szada-Borzyszkowskijest 22 żołnierzem, który zginął w Afganistanie. w W kraju służył w 1. Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Była to jego druga misja zagraniczna. Miał 28 lat. Pozostawił żonę i dziecko. Pochodził ze znanej i zasłużonej kaszubskiej rodziny. Pośmiertnie został awansowany na stopień sierżanta.


Opublikowano w: BytówWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz