Sprzedaż ryb tylko w pięciu portach

20 marca 2011r. | Drukuj

Centra pierwszej sprzedaży ryb pozostaną w Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie i Helu. Tylko w tych pięciu portach będzie można dokonywać pierwszej sprzedaży ryb, przed wprowadzeniem ich na rynek.

fot. gk: Rybacy z Jarosławca i Unieścia będą sprzedawać ryby w Ustce lub Kołobrzegu

Wczoraj weszła w życie nowelizacja ustawy o rynku rybnym. Oznacza to, że rybacy będą zbywać swe połowy tylko w pięciu centrach pierwszej sprzedaży ryb. Do tej pory taka sprzedaż mogła się odbywać w 11 portach. Co ciekawe, w najbliższym czasie  wszystko zostanie po staremu, bo nie ma rozporządzeń wykonawczych do ustawy. Gdy się pojawią, rybacy z portów, które nie są objęte lokalnymi rynkami pierwszej sprzedaży, będą musieli korzystać z nabrzeży w innych miejscowościach. – To na początku może być kłopotliwe, bo na przykład z Jastarni trzeba będzie dopłynąć na Hel, z Łeby do Ustki, a ze Świnoujścia do Kołobrzegu – powiedział wczoraj wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke.

fot. gk: Rybacy przybrzeżni nadal będą sprzedawać ryby "z burty"


Opublikowano w: PublicystykaPuckSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz