Utrudnienia na drogach

20 października 2010r. | Drukuj

Trwa remont mostu w Pogorzelicach na drodze krajowej nr 6 z Lęborka do Słupska. Jednocześnie rozpoczął się remont drogi nr 214 z Lęborka do Łeby oraz naprawa wiaduktu kolejowego na ul. Słupskiej w Lęborku.

 Inwestycje na drodze nr 6 zlecił  gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, mimo iż remont mostu przeprowadzono niedawno –  w 2009 roku.

–  W ubiegłym roku zabezpieczyliśmy tylko nawierzchnię i barierki. Dopiero po odsłonięciu konstrukcji mostu w Pogorzelicach okazało się, że jest on  w o wiele gorszym stanie niż to wyglądało na pierwszy rzut oka  – tłumaczy Piotr Michalski z GDDKiA w Gdańsku. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Kolejne przeszkody spotkamy w Nowej Wsi Lęborskiej.  Tam na drodze nr 214  rozpoczęto modernizację kanalizacji ściekowej.  Ruch na tym odcinku drogi również odbywa się wahadłowo. Ostrożność należy zachować na całej 11-kilometrowej trasie remontowanego odcinka, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości.

Od dzisiaj są także utrudnienia z przejazdem pod wiaduktem kolejowym na ul. Słupskiej w Lęborku. Jest to związane z rozpoczęciem naprawy tego obiektu przez PKP w Gdyni. Podczas prac zamknięty zostanie jeden pas ruchu, przejazd pod wiaduktem odbywać się będzie wahadłowo. Naprawa wiaduktu  potrwa do połowy grudnia. Jak zapewniają przedstawiciele spółki, prace remontowe nie będą miały wpływu na ruch pociągów na tej trasie.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz