Ustka upamiętni Irenę Kwiatkowską

15 marca 2011r. | Drukuj

Władze Ustki planują upamiętnić wybitną aktorkę Irenę Kwiatkowską, która wielokrotnie spędzała swój wolny czas w kurorcie. Na wzór łódzkiej ławeczki Tuwima chcą postawić na usteckiej promenadzie odlaną z brązu ławkę  z podobizną artystki. Być może uda się to jeszcze przed najbliższym sezonem.

Mieszkańcy i turyści wielokrotnie spotykali panią Irenę Kwiatkowską na usteckiej promenadzie i na ulicach miasta. Jak sami wspominają najczęściej siadała na pierwszej ławce po lewej stronie przy wejściu na plażę. Stąd też pomysł, aby to właśnie poprzez odlaną z brązu ławeczkę z podobizną wybitnej aktorki upamiętnić jej talent i obecności w Ustce.

Ławeczka najprawdopodobniej stanie przy promenadzie. Jednak rozważana jest także jej lokalizacja w centrum miasta przy ul. Marynarki Polskiej. Zgodnie z założeniami usteckiego magistratu ma ona kosztować ok. 50 tys. zł. Dlatego też do końca nie wiadomo czy uda się wygospodarować takie środki jeszcze w tym roku. Jeśli nie będzie takiej możliwości, ławeczka na pewno powstanie do przyszłego sezonu.

fot. wikipedia.pl / Władze Ustki wzorują się na ławeczce Juliana Tuwima w Łodzi.

Irena Kwiatkowska zmarła 3 marca w wieku 98 lat. Była wybitną aktorką teatralną, filmową i kabaretową.

fot. archiwum: Wybitna aktorka często przyjeżdżała do Ustki.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz