Dolina niezgody

15 marca 2011r. | Drukuj

Mieszkańcy okolic Eko Doliny w Łężycach (gm. Wejherowo) spotkali się  w Urzędzie Marszałkowskim.  Szukają kompromisu w sprawie rozbudowy wysypiska obsługującego Gdynię, Rumię, Sopot, Wejherowo i Kosakowo. Urząd wydał bowiem zgodę na  budowę drugiej kwatery Eko Doliny.

fot. sxc.hu

Urzędnicy uważają, że nie mieli podstaw do wstrzymywania pozwolenia na nową inwestycję. Twierdzą, ze opierali się na badaniach, jakimi dysponują władze spółki zarządzającej wysypiskiem. Mieszkańcy, którzy skupieni są w Stowarzyszeniu Eko Park, podważają jednak wyniki badań. Mówią, że są one wykonane nierzetelnie i diametralnie różnią się od tych, które zostały sporządzone na ich prośbę przez niezależną firmę. Główny zarzut dotyczy nadmiernego stężenia metali ciężkich, który przedostaje się do wód części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Mieszkańcom nie podoba się również sposób, w jaki wysypisko jest zarządzane.

Konflikt o Eko Dolinę trwa od dawna i niestety mimo upływającego czasu zwaśnione strony nie mogą dojść do porozumienia. Mieszkańcy,  po odwołaniu się od decyzji dotyczącej rozbudowy wysypiska, czekają na odpowiedź.  


Opublikowano w: Wejherowo
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz