Będzie nowy sprzęt w kościerskim szpitalu

14 marca 2011r. | Drukuj

Szpital w Kościerzynie wzbogaci się o nowy sprzęt. Placówka wyposażona zostanie w nowoczesny mammograf cyfrowy i USG. Upowszechniony zostanie także dostęp do diagnostyki zdrowotnej raka piersi.

fot. szpital.koscierzyna.pl

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie realizuje projekt „Poprawa jakości wyposażenia Szpitala Specja­listycznego w Kościerzynie poprzez zakup mammografu cyfrowego i USG oraz upowszechnienie dostępu do diagnostyki zdrowotnej w Sercu Kaszub”. Umowa podpisana została w grudniu 2010 r., niemniej realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się w tym miesiącu.

W ramach tego projektu zakupiony zostanie mammograf z wyposażeniem i systemem archiwizacji oraz ultrasonograf. Przeprowadzona zostanie także akcja profilaktyczna raka piersi, z której skorzysta 450 osób.

fot. abcrakapiersi.pl

Łączny koszt projektu, który realizowany będzie od marca do czerwca br., wyniesie 1,5 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi 85%, czyli ok. 1,3 mln zł


Opublikowano w: Kościerzyna
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz