Likwidują narkotykowy gang

14 marca 2011r. | Drukuj

Pomorska policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która handlowała narkotykami. W akcji brało udział aż 130 policjantów z pięciu miast. Zatrzymano 15 osób związanych z tak zwaną „grupą ciechanowską”.

fot. policja.pl

To była akcja przypominająca sensacyjne amerykańskie kino. 130 policjantów w tym samym czasie brało udział w akcji w pięciu miastach: w Słupsku, Ustce, Szczecinie, Gdańsku i Koszalinie. Funkcjonariusze CBŚ i antyterroryści weszli o świcie do kilkunastu mieszkań na całym Pomorzu. Zatrzymali 15 osób, które odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 25 do 50 lat.  Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Odpowiedzą ponadto za produkcję i handel narkotykami w znacznych ilościach. Zdaniem CBŚ gang jest częścią tak zwanej „grupy ciechanowskiej”,  która działała głównie na terenie województwa mazowieckiego.

fot. policja.pl

W listopadzie 2010 r. na terenie województwa mazowieckiego zatrzymano 20 osób ze ścisłego kierownictwa gangu. Dotychczas w śledztwie przedstawiono zarzuty łącznie 61 osobom, z czego 42 tymczasowo aresztowano. Po zatrzymaniach na Pomorzu 12 osób zostało już tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Wobec pozostałych prokuratura zastosowała inne środki zapobiegawcze. Wszystkim grozi kara 15 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Sprawą zajmuje się Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.

fot. policja.pl


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz