Nietypowy gość w gdańskiej stoczni

10 marca 2011r. | Drukuj

Do gdańskiego portu wpłynie nietypowy, 140 metrowy statek. Słynący z oryginalnego wyglądu samochodowiec City of St. Petersburg został uszkodzony podczas przedzierania się przez pola lodowe na Bałtyku. W Gdańsku przejdzie remont lub wymianę uszkodzonej części.

Samochodowiec City of St. Petersburg zasłynął z dwóch powodów. Pierwszy to bez wątpienia nietypowy wygląd. Jego cechą charakterystyczną jest opływowy, półsferyczny dziób, który zmniejsza opór wiatru. Drugi to ładunek jaki przewiózł w swojej pierwszej podróży z dalekiego Wschodu do Europy – samochody o napędzie elektrycznym z Japonii.

fot.mychinaviews.com

City of St. Petersburg eksploatowany jest w barwach Euro Marine Carrier B.V. (EMC) i należy do floty transportowej koncernu Nissan. Na bałtyckich wodach uszkodził śrubę napędową. Konieczne będzie dokowanie statku i naprawa lub wymiana uszkodzonej części. Teraz nietypowy gość czeka na wolne miejsce w doku w gdańskim porcie, które powinno zostać mu udostępnione w sobotę lub niedzielę.

Długość całkowita  statku wynosi 139,98 m, a  szerokość – 22,40 m. Ma osiem pokładów, na których mieści się  2000 samochodów standardowych. Załoga liczy 24 osoby.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz