Tłumy na AMBERIF

10 marca 2011r. | Drukuj

440 wystawców z 16 krajów, od Polski po Indie. Od małych firm rodzinnych, przez projektantów po duże firmy jubilerskie. Wszystko to na 5 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej. W Gdańsku rozpoczęły się słynne targi AMBERIF.

Przez cztery dni trwania 18. Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF organizatorzy spodziewają się w Gdańsku ok. sześciu tysięcy gości. Są to głównie właściciele sklepów jubilerskich, hurtowni i galerii sztuki z czterdziestu państw świata.

AMBERIF to doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, ale i rozeznania najnowszych, światowych trendów. Stałymi bywalcami targów są również ci, których aktywność związana jest z rynkiem jubilerskim: producenci i dystrybutorzy sprzętu dla branży jubilerskiej, specjaliści tematu, naukowcy, placówki muzealne, stowarzyszenia i fundacje. Targom towarzyszy wiele imprez o charakterze edykacyjno-popularyzatorskim. Odbywa się m.in. cykl seminariów, dedykowanych tematom ważnym dla znawców oraz miłośników jubilerstwa i bursztynnictwa. – AMBERIF wyrósł na największe targi jubilerskie w naszej części Europy i nie ma sobie równych w promowaniu bursztynu na świecie – powiedział w środę podczas uroczystości otwarcia targów Andrzej Kasprzak, prezes zarządu Międzynarodowych Tragów Gdańskich. – Wydaje się, że kontrahentów nie brakuje. Widzimy duży ruch na halach, brzmią rozmowy w różnych językach. Nie liczba gości jest jednak najistotniejsza – mówi Ewa Rachoń, dyrektor projektu AMBERIF. – Decydującym jest fakt, czy firmy jubilerskie, które mają w swojej ofercie bursztyn, znajdują nabywców. Czy produkujemy to, co ludzie z innych krajów chcą kupić. Dlatego tak ważna jest analiza trendów – dodaje.


W  czwartek, w sali Polskiej Filharmonii na Ołowiance o godz. 20, odbędzie się Gala Bursztynu i Mody, która promuje biżuterię w towarzystwie pięknych strojów. W tym roku motywem przewodnim będzie – STORY TELLING. Na wybiegu pojawią się kolekcje debiutantów i wypróbowanych projektantów ubrań, kapeluszy i biżuterii. targi zakończą się w sobotę.

20. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF w roku 2013 – jak zapowiedział prezes Kasprzak – odbędą się już w AmberExpo, nowym Centrum Targowo-Konferencyjnym MTG, którego budowa wkrótce ruszy nieopodal stadionu wznoszonego na EURO 2012.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz