Muzyczna Gdynia

10 marca 2011r. | Drukuj

W najbliższych czasie koneserzy muzyki na żywo będą mieli nie lada gratkę. W Gdyni trzy dni pod rząd wystąpią dobrze znane i szanowane w środowisku kapele. W czwartek w klubie Pokład zaprezentuje się TSA. Dzień później w klubie muzycznym Ucho zagra Indos Bravos, a w sobotę w tym samym miejscu na scenie pojawi się Akurat, Radio Bagdad i C4030.

TSA to formacja przez wielu zaliczana do prekursorów polskiego heavy metalu, jednak paradoksalnie szerszemu gronu znana z ballady rockowej „51”. Zespół, którego liderem jest Marek Piekarczyk ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych oraz sześć albumów koncertowych.

fot. tsa.com

W piątek na scenę gdyńskiego klubu Ucho wyjdą muzycy zespołu Indos Bravos grający reggae. Zespół tworzy od 1997 roku i ma na swoim koncie sześć „krążków”. Założycielem szczecińsko-katowickiej formacji był Piotr Banach, ex-gitarzysta Hey. Jej wokalistą został Piotr Gutkowski bardziej znany fanom po prostu jako Gutek. Gutek dał się poznać jako twórca hip-hopowy, jednak bez wątpienia równie dobrze, jeśli nie lepiej wypada w rytmach reggae. Wszystkich fanów jego twórczości jak i całego Indos Bravos zapraszamy do klubu Ucho na godzinę 20.00. Bilety w cenie 25zł/30zł.

Sobota w tym samym klubie należeć będzie do artystów grających w marcu trasę koncertową „Muzyka przeciwko rasizmowi”. Bez wątpienia najbardziej znanymi z nich są muzycy Akurat. Sami mówią o swojej twórczości, że jest to „poezja ska-kana”. Ich muzyka zahacza jednak poza ska o tradycyjnego rocka, punk rocka, reggae oraz funk. Bielska kapela ma na swoim koncie pięć płyt, a najnowszą pt. „Człowiek” wydała niespełna rok temu. Jej najbardziej znanymi utworami są: „Hahahaczyk (Dyskoteka gra)”, „Lubię mówić z Tobą”, czy „Droga długa jest”. Koncerty przeciwko rasizmowi Akurat gra razem z gdańskim zespołem Radio Bagdad. Supportować ich będzie gdyński kwartet C4030. Obok muzyki fani, którzy zdecydują się sobotni wieczór spędzić w klubie Ucho podziwiać będą mogli wystawę graffiti i fotografii dotyczącą działalności projektów „Muzyka przeciwko rasizmowi”, „Wykopmy rasizm ze stadionów”, czy „Nazizmu nigdy więcej na allegro” prowadzone przez stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. Początek godzina 19.00.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz