Gryf i Lechia będą współpracować

09 marca 2011r. | Drukuj

Prezesi Gryfa Słupsk i Lechii Gdańsk   podpisali w słupskim ratuszu  umowę o współpracy. Przedstawiciele klubu z ekstraklasy mają służyć Gryfitom pomocą w zakresie organizacyjnym, marketingowym i prawnym.

Przedstawiciel Gryfa Paweł Kryszałowicz nie krył zadowolenia z podpisanej umowy – Porozumienie z Lechią to wielka sprawa – powiedział. – Liczymy na pomoc dla pierwszej drużyny, ale przede wszystkim na to, żeby jak największa liczba  młodych ludzi została objęta szkoleniem. Słupski klub będzie mógł korzystać z obowiązującego w Lechii Wieloletniego Planu Szkolenia, a ta z kolei poszerzy obszar na którym on obowiązuje.

Szkoleniowcy Gryfa dzięki  umowie partnerskiej będą mieli dostęp do materiałów szkoleniowych, a także będą brać udział w szkoleniach i stażach organizowanych przez klub z Gdańska. Z kolei piłkarze mogą liczyć na konsultacje medyczne i fizykoterapeutyczne.  W przypadku zmiany barw klubowych obie strony umowy zobowiązały się do pierwszeństwa w pozyskiwaniu zawodników. Dotyczy to transferów definitywnych jak i wypożyczeń graczy. Gryf zobowiązał się dodatkowo do zorganizowania w Słupsku struktury szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat.

Porozumienie z działaczami zespołu zajmującego aktualnie czwarte miejsce w ekstraklasie bez wątpienia  jest  korzystne dla słupszczan. To druga w ostatnich dniach bardzo pozytywna inicjatywa  zarządu Gryfa. Pierwszą była zmiana statusu prawnego klubu na spółkę akcyjną. Miejmu nadzieję, że wraz ze zmianami organizacyjnymi przyjdzie dobra gra Gryfa w rundzie wiosennej III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Pierwszy mecz z Gwardią Koszalin już w najbliższą sobotę o godzinie 15.00.

fot. lechia.pl


Opublikowano w: Rekreacja i sportSłupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz