Wczorajszym zwycięstwem 3:0 nad Silesią Miechowice lęborscy tenisiści stołowi podtrzymali szansę awansu do play-off, a tym samym gry o medale mistrzostw Polski. Aby przypieczętować awans muszą za dwa tygodnie wygrać z Besser Opoką Trzebinia, aktualnie ósmą siłą Superligi.

Pingpongiści Tarnaeben Pogoni Lębork wtorkowy mecz rozpoczęli bardzo dobrze. Marek Prądziński pokonał Karola Prusa-Strowskiego w stosunku 3:1 odnosząc swoje ósme indywidualne zwycięstw w tym sezonie. Po nim przy stole po stronie lęborczan pojawił się ich lider Patryk Chojnowski, który za rywala miał Czecha Michała Kleprika. Zawodnik zza naszej południowej granicy nie postawił jednak Patrykowi większego oporu oddając szybko trzy sety. Pogoń prowadziła wówczas 2:0 i do zwycięstwa brakowało skutecznej gry Chińczyka Li Bochao. Stranieri pomorskiej drużyny nie zawiódł. Wygrał w kolejnych setach do ośmiu, ponownie do ośmiu i dziewięciu pieczętując tym samym dziewiąte, a szóste w rundzie rewanżowej zwycięstwo swojej drużyny. Dzięki niemu lęborczanie maja nadal realne szansę na awans do play-off. Mamy głęboką nadzieje, że 22. marca okażą się lepsi w wyjazdowym meczu w Trzebini, co pozwoli im na walkę w półfinale z Bogorią Grodzisk Mazowiecki, bądź Olimpii-Unii Grudziądz.

Ternaeben Pogoń Lębork – Silesia Miechowice 3:0
Marek Prądzinski – Karol Prus-Strowski 3:1 (11:6,6:11,11:7,11:8)
Patryk Chojnowski – Michal Kleprlik 3:0 (11:6,11:7,11:9)
Li Bochao – Karol Szotek 3:0 (11:8,11:8,11:9)

W pozostałych meczach 17. kolejki Wschodzący Białystok Superligi tenisa stołowego padały następujące wyniki:

SPAR AZS Politechnika Rzeszów – Gorzovia Romus Gorzów Wlkp. 2:3

Condohotels Morliny Ostróda – EPS Besser Opoka Trzebinia 3:2

Olimpia-Unia Grudziądz – Wanzl Scania Nadarzyn 3:0

Tabela (kolejno: liczba spotkań, punktów, zwycięstwa-porażki):

1. Bogoria Grodzisk Mazowiecki 16 30 15-1

2. Olimpia-Unia Grudziądz 16 28 14-2

3. Gorzovia Romus Gorzów Wlkp. 17 26 13-4

4. Taraeben Pogoń Lębork 17 18 9-8