Teraz szukają gazu w Żychlinie

09 marca 2011r. | Drukuj

Trwają poszukiwania gazu łupkowego na Pomorzu. Kolejną lokalizacją jest Żychlin w gminie Potęgowo. Górnicy przenieśli się tu z Niestkowa w gminie Ustka i wkrótce rozpoczną odwierty.

 

 

fot. gk

Na prywatnym polu pod Żychlinem w gminie Potęgowo montowana jest wieża wiertnicza, za pomocą której poszukiwane będą pokłady gazonośnych łupków. Na zlecenie amerykańsko-austriackiego konsorcjum BNK badania prowadzi pilska „Nafta”. Z dotychczas uzyskanych informacji wynika, iż w porach skał łupkowych gaz ziemny zawiera metan, etan i propan.

Władze gminy już teraz cieszą się z ewentualnych korzyści wynikających z położenia złóż na jej terenie. Jednym z pierwszych wymiernych efektów współpracy gminy z firmą wydobywczą będzie naprawa drogi z Chlewnicy do Żychlina, którą transportowane będą ciężkie elementy wieży. 

fot. GK


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. jan pisze:

    Ngdy nieszukano gazu w miejscowości Żychlin .
    Gaz jest poszukiwany w miejscowości WARCIMINO ,osoby kture piszą tak mylne inormacje powinny zasięgnąć bliższej informacji u zrudła

  2. Konsorcjum, które prowadzi poszukiwania (BNK Petroleum) jako lokalizację odwiertu podaje „rejon Żychlina”. Stąd informacje na naszej stronie, jak sądzimy z najlepszego źródła.

Dodaj komentarz