Zimowe szaleństwo nad morzem

07 marca 2011r. | Drukuj

Zamiana rolkowiska na lodowisko w Łebie okazała się niezwykle trafionym pomysłem . Mieszkańcy nadmorskiej miejscowości bardzo chętnie korzystają z tej zimowej atrakcji. Od połowy grudnia na łyżwach jeździło ponad 4 tys. osób!

Lodowiska w Łebie nie było od ponad czterdziestu lat. O tym jak bardzo było potrzebne, przekonali się organizatorzy zimowej atrakcji. Z wybudowanego w tym roku obiektu korzystają tłumy mieszkańców i gości Od połowy grudnia na łyżwach jeździło w Łebie już ponad 4 tys. osób.

 

fot. gk

Obiekt powstał wiosną tego roku dzięki wsparciu funduszy unijnych. Kosztował niemal 2 mln zł. Latem był wykorzystywany przez amatorów jazdy na rolkach. W sezonie zimowym władze postanowiły urządzić w hali lodowisko. Do dyspozycji łyżwiarzy jest tafla o wymiarach 20×30 m.

fot. gk

Z lodowiska mieszkańcy Łeby będą mogli korzystać do połowy marca. Później trzeba będzie schować łyżwy do następnej zimy i odkurzyć rolki.

fot. gk


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz