Surowe wyroki dla zabójców

07 marca 2011r. | Drukuj

Na 25 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy dwoje zabójców 17-letniej Anity.  Sąd nie dopatrzył się żadnych okoliczności  łagodzących i uznał, że oskarżeni zasługują na taki sam, najwyższy, wymiar kary.

fot. DB

Sąd skazał oskarżonych Jonatana  G. i Magdalenę Ł. na najwyższy wymiar kary, czyli 25 lat więzienia. Wobec Aleksandry Z. oskarżonej o to, że mimo posiadanej wiedzy o zbrodni, nie powiadomiła o tym organów ścigania, warunkowo umorzono postępowanie na roczny okres próby.

Anita została zamordowana 28 maja, ubiegłego roku. W piątkowy ranek  troje uczniów Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku przed lekcjami wybrało się na tak zwaną piaskulę, czyli dawną piaskownię. 18-letnia Magda, przyjaciółka ofiary, przyjechała z Sierakowa.  Jonatan,  który pochodzi z Ustki,  w chwili zbrodni miał niespełna 17 lat. Był chłopakiem Anity i  wtedy mieszkał na stancji w Słupsku. Śledztwo wykazało, że sprawcy zaplanowali, że zabiją dziewczynę. Jak usłyszeliśmy w sądzie Jonantan G. wyciągnął wcześniej przygotowany przewód i gumowe rękawiczki, zarzucił go ofierze na szyję i zaczął ją dusić. W tym samym czasie Magdalena Ł. najpierw zatykała jej usta ręką, a potem przytrzymywała za nadgarstki. Anita B. straciła przytomność i przewróciła się na ziemię. Zabójcy założyli jej na głowę worek foliowy i związali przewodem, a potem prowizorycznie ukryli ciało.

Zdaniem sądu takie postępowanie świadczy, że oskarżeni działali z zamiarem pozbawienia życia, chcieli zabić Anitę i to zrobili. Dlatego sędziowie nie doszukali się żadnych okoliczności łagodzących.  Wyrok jest nieprawomocny.

 


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz