Za karę zamieszkają w… pałacu

07 marca 2011r. | Drukuj

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Dom nad Słupią w Słupsku chce spółdzielczych dłużników przenieść do mieszkań socjalnych poza miastem. W tym celu spółdzielnia kupiła i remontuje skrzydło zabytkowego pałacu w Rogawicy.

fot. UG Słupsk: Pałac w Rogawicy

 

Zarząd spółdzielni wpadł na oryginalny pomysł, by zadłużonych lokatorów przenieść do wyremontowanych mieszkań w  zabytkowym obiekcie. Spółdzielnia kupiła  od Agen­cji Nieruchomości Rolnych pomieszczenia po przedszkolu i wiejskim klubie w XIX-wiecznym pałacu  w Rogawicy w gminie Słupsk.  W oddalonym o 12 km od miasta budynku zaadaptowano 6 mieszkań. Trzy większe są przeznaczone  na sprzedaż.  Mniejsze, jednopokojowe mieszkania z aneksem kuchennym, łazienką i osobną piwnicą, mają pełnić funkcję mieszkań socjalnych. W każdym z nich może zamieszkać 3-osobowa rodzina. Trafią do nich ci członkowie spółdzielni, na których będzie ciążył wyrok eksmisyjny za zadłużenie – informuje Leszek Orkisz, prezes spółdzielni Dom nad Słupią.

fot. UG Słupsk: W pałacu owstanie 6 nowych mieszkań


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. lenxio pisze:

    swego czasu zamieniano pałace pomorskie na kurniki i tak ulegały dewastacji, teraz będą w palacu mieszkania dla osób niezaradnych życiowo – oczywiście współczuję tym osobom – jednak czy przez takie posunięcia kolejny zabytek w regionie będzie nie będzie ulegał degradacji i powolnemu niszczeniu?

Dodaj komentarz