Zniszczone tory i spóźnione pociągi

07 marca 2011r. | Drukuj

Trwa akcja usuwania skutków wypadku pociągu towarowego, który  wykoleił się w niedzielę wieczorem w Gdańsku Wrzeszczu. Z wagonów na tory wysypał się węgiel.  Nadal  są utrudnienia w kursowaniu pociągów.

Jak informuje  PKP Polskie Linie Kolejowe, pierwsze wagony zostały  już podniesione, a pozostałe będą stawiane w poniedziałek wieczorem. Wykoleiło się osiem  wagonów pociągu towarowego, który jechał z węglem z portu w kierunku Gdyni. Na tory wysypało się prawie 100 ton węgla. – Usunęliśmy już większość węgla, ale to nie koniec problemu, bo wykolejony skład zniszczył tory na długości aż 3 km – powiedział Leszek Lewiński, wicedyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Gdyni.

Fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Większość pociągów jest kierowana na tory SKM, ale opóźnienia i tak sięgają kilkudziesięciu minut. Aż do usunięcia awarii część składów dalekobieżnych będzie kończyła podróż w Gdańsku, gdzie  pasażerowie będą musieli przesiąść się na SKM, aby dojechać np. do Gdyni. Kolejki SKM kursują za to bez większych zmian. Na miejscu awarii cały czas pracuje pogotowie techniczn. Jeden z torów powinien zostać uruchomiony już w środę. Naprawa drugiego, bardziej zniszczonego, potrwa nawet tydzień. Straty PKP mogą wynieść nawet 2 mln zł.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz