Nowe Bombardiery LOTOS-u

12 kwietnia 2011r. | Drukuj

Kolej LOTOS wzbogaciła się o trzy nowe elektryczne lokomotywy  typu Bombardier. Od teraz flota kolejowa LOTOS-u liczy 14 lokomotyw, które z Gdańska przewożą towar nawet do Jasła. Dziś do Trójmiasta dotarł pierwszy Bombardier.

LOTOS Kolej kupiła trzy supernowoczesne lokomotywy Bombardier TRAXX MS. Tabor tego przewoźnika może teraz poszczycić się najnowocześniejszą flotą lokomotyw w kraju. Elektryczne Bombardiery LOTOS kupił w Niemczech. Dziś do Gdańska dotarł pierwszy z nich. Co ciekawe, to pierwsza od 20 lat nowa lokomotywa w liniowej eksploatacji w naszym kraju.

fot. LOTOS S.A.

Oprócz TRAXX-ów  LOTOS użytkuje także pojazdy Siemens Eurosprinter. Dzięki tak nowoczesnemu taborowi Kolej LOTOS jest w stanie przewozić swoje towary na znaczne odległości. Najdłuższą trasą tych pociągów jest relacja Gdańsk-Jasło.

W minionym roku LOTOS Kolej przewiozła 8,4 mln ton produktów. W tym roku przewidywany jest wzrost przewozów nawet do 10 mln ton. Jeszcze wiosną tego roku planowany jest zakup nowych lokomotyw spalinowych TRAXX DE. Docelowo LOTOS planuje zakup 10 sztuk. Spółka zamierza także modernizować oczyszczalnię cystern, która będzie spełniała najwyższe standardy środowiskowe. W planach jest także rozbudowa układu torowego wraz z komputerowym systemem sterowania ruchem na terenie stacji zakładowej.

Fot. bombardier.com


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz