O autorytetach i Solidarności na WHSZ

04 marca 2011r. | Drukuj

O autorytecie Lecha Bądkowskiego, idei solidarności i sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju mieli okazję porozmawiać studenci Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania z Marszałkiem Senatu RP Bogdanem Borusewiczem. Całodniowy cykl imprez odbył się pod szyldem Europejskiego Centrum Solidarności.

fot. GK

Dzisiejsza wizyta  Marszałka Senatu RP była ważnym wydarzeniem na WHSZ w Słupsku. Bogdan Borusewicz, legenda Solidarności, podczas spotkania ze studentami i samorządowcami wspominał czasy, które większość studentów zna jedynie z opowieści rodziców i dziadków. Podczas  wizyty w Słupsku Marszałek  Senatu otworzył wystawę „Autorytety: Lech Bądkowski”, którą z inicjatywy Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego przygotowali pracownicy Europejskiego Centrum Solidarności. Razem z senatorem Kazimierzem Kleiną Marszałek wspominał również jak wielkim nauczycielem i autorytetem był dla nich Lech Bądkowski i jak ważną rolę odegrał w tworzeniu nowej, solidarnej Polski.

Wizytę Marszałka Borusewicza poprzedziła  prelekcja pracowników ECS w Gdańsku, którzy na spotkaniu z uczniami szkół ponadgimnazjalnych w Słupsku, przedstawili działania i misję Centrum. Pokazano również projekt nowej siedziby, która ma w sobie łączyć elementy archiwum, biblioteki i muzeum. Z uczniami spotkał się także senator Kazimierz Kleina, który wskazał, że idea solidarności to z jednej strony historia, ale z drugiej to kierunek działań na przyszłość, których celem powinny być działania na rzecz Ojczyzny – tej dużej, ale i tej mniejszej, lokalnej.

Galeria


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze