O autorytetach i Solidarności na WHSZ

04 marca 2011r. | Drukuj

O autorytecie Lecha Bądkowskiego, idei solidarności i sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju mieli okazję porozmawiać studenci Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania z Marszałkiem Senatu RP Bogdanem Borusewiczem. Całodniowy cykl imprez odbył się pod szyldem Europejskiego Centrum Solidarności.

fot. GK

Dzisiejsza wizyta  Marszałka Senatu RP była ważnym wydarzeniem na WHSZ w Słupsku. Bogdan Borusewicz, legenda Solidarności, podczas spotkania ze studentami i samorządowcami wspominał czasy, które większość studentów zna jedynie z opowieści rodziców i dziadków. Podczas  wizyty w Słupsku Marszałek  Senatu otworzył wystawę „Autorytety: Lech Bądkowski”, którą z inicjatywy Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego przygotowali pracownicy Europejskiego Centrum Solidarności. Razem z senatorem Kazimierzem Kleiną Marszałek wspominał również jak wielkim nauczycielem i autorytetem był dla nich Lech Bądkowski i jak ważną rolę odegrał w tworzeniu nowej, solidarnej Polski.

Wizytę Marszałka Borusewicza poprzedziła  prelekcja pracowników ECS w Gdańsku, którzy na spotkaniu z uczniami szkół ponadgimnazjalnych w Słupsku, przedstawili działania i misję Centrum. Pokazano również projekt nowej siedziby, która ma w sobie łączyć elementy archiwum, biblioteki i muzeum. Z uczniami spotkał się także senator Kazimierz Kleina, który wskazał, że idea solidarności to z jednej strony historia, ale z drugiej to kierunek działań na przyszłość, których celem powinny być działania na rzecz Ojczyzny – tej dużej, ale i tej mniejszej, lokalnej.

Galeria


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze