Pożar w centrum Bytowa

14 października 2010r. | Drukuj

Co najmniej dwie osoby zostały ciężko ranne w nocnym pożarze kamienicy w centrum Bytowa. Akcja trwała do godzin południowych następnego dnia.

Tuż przed północą ogień pojawił się na ostatnim piętrze budynku przy ul. Drzymały w Bytowie. Mieszkańców zaalarmował przejeżdżający obok kierowca tira.

– Gdy zauważył płonący dach zaczął trąbić – wyjaśnia Stefan Pituch, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. Strażacy znaleźli na poddaszu dwie nieprzytomne osoby

Pożar w Bytowie. / fot. Kurier Bytowski

Mieszkańcy niższych pięter sami wydostali się z zadymionej kamienicy. Dach mógł w każdej chwili się zawalić, dlatego strażacy prowadzili akcję z podnośników. Udało się im także nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie kamienice. W akcji  brały udział 3 jednostki PSP z Bytowa, Ochotnicze Straże Pożarne z Niedarzyna, Pomyska Wielkiego, Niezabyszewa i Rekowa oraz strażacy ze Słupska (drabina mechaniczna)  i  Miastka (podnośnik).

Strażacy wynieśli z budynku dwie ranne osoby: 77-letnią kobietę i 46-letniego mężczyznę.

– Trafili do szpitala. Ich stan jest ciężki – mówi S. Pituch.

W budynku mieszkało 7 rodzin. Obiekt nie nadaje się do zamieszkania. Jego stan oceni teraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.


Opublikowano w: BytówWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz