Dostaniemy miliony na kolej!

01 marca 2011r. | Drukuj

Pomorze dostanie 611 mln zł na budowę Kolei Metropolitalnej. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego opublikowało dziś  nową listę projektów finansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To  epokowa inwestycja – mówią pomorscy samorządowcy.

fot. wolneforumgdansk.pl

Budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej będzie kosztować  719 mln zł , z czego 85 proc., czyli 611 mln zł pochodzić będzie z unijnych  środków. Samorząd zaciągnie kredyt w wysokości około 100 mln zł.  Dzięki temu, że dziś inwestycja trafiła na listę Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko,  Pomorze może zaoszczędzić  ponad 250 mln zł. – To największy projekt infrastrukturalny w historii pomorskiego samorządu i epokowa inwestycja – mówi marszałek województwa Mieczysław Struk. – Dzięki tak wysokiemu dofinansowaniu możemy wybudować PKM w najkorzystniejszym dla mieszkańców wariancie, jako linię dwutorową i zelektryfikowaną.

fot. wolneforumgdansk.pl

Pomorska Kolej Metropolitalna to jedna z  335 inwestycji  w  całej Polsce, które mają zagwarantowane unijne dofinansowanie. Nowa linia kolejowa połączy Gdańsk-Wrzeszcz z lotniskiem w Rębiechowie. W drugą stronę  wiodła będzie do Gdyni i dalej do Kościerzyny.  Dzięki połączeniu zarówno z Gdańska, jak i z Gdyni można będzie dojechać pociągiem do Portu Lotniczego w 25 minut. Oddanie do użytku całej trasy planowane jest na początku 2015 r.

fot. gk: Wizualizacja peronu PKM


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze