Rywalizacja psich sprinterów

27 lutego 2011r. | Drukuj

Lasy, jeziora i wzgórza – w tak malowniczej scenerii Zdunowic w gminie Sulęczyno rywalizowały psie zaprzęgi. Na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sprincie na Śniegu przyjechało ponad 40 ekip z całej Polski i  jedna z Holandii.

fot. suleczyno.pl

Rywalizacja psich zaprzęgów odbyła się w kilku kategoriach. Konkurencje uzależnione były od rasy psów i ich liczebności w zaprzęgu. Najdłuższa trasa liczyła 12 km. Najszybszymi zawodnikami okazały się greystery, które są mieszanką psów myśliwskich i zaprzęgowych. Jednak, jak zapewniali organizatorzy, w zawodach wystartować mógł każdy pies, który posiada odpowiednie badania i szczepienia. – To wyjątkowo udana impreza. Do tego świetne warunki do takich zmagań, choć jesteśmy zaskoczeni , że na Kaszubach jest tyle śniegu – mówi uczestnik zawodów z Holandii.

Organizatorami zawodów byli: PZSPZ, Gmina Sulęczyno, Klub Sportowy Psich Zaprzęgów Durango Rimo z Krakowa, Nadleśnictwo Lipusz oraz firma Husky Checz Anny Suwalskiej. Pomagały również kluby Amber Dog i Husky Fan.


Opublikowano w: KartuzyPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także