Pomorze na CeBIT w Hanowerze

28 lutego 2011r. | Drukuj

Około 40 polskich wystawców, w tym województwo pomorskie, zaprezentuje się na największych targach oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii – CeBIT, które rozpoczęły się  w Hanowerze.

fot. CeBIT: W poniedziałek otwarto Targi CeBIT w Hanowerze

Polskie firmy na targach CeBIT zajmują w tym roku 1250 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej – to trzy razy więcej niż w zeszłym roku.  Po raz pierwszy wystawcą na targach jest ministerstwo gospodarki, a dwa polskie stoiska narodowe obejmują łącznie 500 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Do Hanoweru  pojechali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Agencji Rozwoju Pomorza, Politechniki Gdańskiej oraz Pomorskiego Klastra ICT. Na targach  będą prezentowali zalety Pomorza, jako miejsca lokalizacji inwestycji z zakresu nowych technologii: zaplecze edukacyjne, wykształcone kadry, wsparcie władz regionalnych dla inwestycji. Już w poniedziałek do Hanoweru przyleciał wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, który we wtorek ma zainaugurować polską prezentację na CeBIT. Spotka się on również z przedstawicielami władz Dolnej Saksonii, zarządów koncernów IBM i Telekom, a także organizacji Bitkom, reprezentującej branżę telekomunikacyjną i informatyczną. Targi otworzyła w poniedziałek wieczorem kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz premier Turcji, która w tym roku jest krajem partnerskim targów CeBIT.  Polska stara się o status głównego partnera targów w 2012 roku. Według organizatorów w tym roku w Hanowerze zaprezentuje się ponad 4200 wystawców z 70 krajów. Targi CeBIT potrwają do 5 marca.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz