Nowe uprawnienia Straży Miejskiej

28 lutego 2011r. | Drukuj

Mandat za wyrzucenie do śmietnika baterii,  za odmowę pokazania dowodu tożsamości czy podanie fałszywych danych – to tylko część z długiej listy wykroczeń, ze które już od jutra zostaniemy ukarani przez strażnika miejskiego. Nowe uprawnienia nie tylko pomogą w pracy strażnikom, ale także odciążą policję.

fot. archiwum

Większości z nas strażnicy miejscy kojarzą się głównie z mandatami za złe parkowanie czy przekroczenie prędkości. Wkrótce lista złych skojarzeń będzie prawdopodobnie znacznie dłuższa. Mandat za nie pokazanie dowodu tożsamości to tylko jedna z wielu pozycji na długiej liście nowych uprawnień Straży Miejskiej. Podanie fałszywych danych, zwoływanie zgromadzeń, wszczęcie fałszywego alarmu, wypalanie trawy czy nawet wyrzucenie do śmietnika  baterii – choć do tej pory za wszystkie te wykroczenia mogła ukarać nas tylko policja lub sąd. Teraz zrobi to za nich od razu strażnik miejski. – Nowe uprawnienia ucieszyły nie tylko strażników ale i policjantów, którym teraz strażnicy nie będą tak często zawracać głowy – mówi  Waldemar Fuchs,  komendant Straży Miejskiej w Słupsku.  Dzięki nowym uprawnieniom znacznie wydłuży się czas, jaki mają strażnicy na wystawienie nam mandatu. Do tej pory było to 30 dni teraz – 180.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. A. pisze:

    wszystko tylko po to aby wyciągnąć z naszych kieszeni jeszcze więcej pieniędzy.
    podniesione podatki to i tak jeszcze za mało.

Dodaj komentarz