Kaszubskie miasta rywalizują o miejsce na planszy

28 lutego 2011r. | Drukuj

Nie lada gratkę dla polskich miłośników planszowej gry Monopoly przygotowali jej twórcy. Każdy z nas może zagłosować na swoje lub też ulubione miasto w Polsce, czym przyczyni się do umieszczenia tej miejscowości w nowej, polskiej edycji gry. Warto by zadbać o to, aby zawierała ona także kaszubskie akcenty.

Głosowania na polskie miasta rozpoczęło się 20 lutego i potrwa jeszcze 20 dni do 20 marca. W tym czasie każdy z nas, na stronie monopoly.pl może zagłosować na swoje miasto, a tym samym pomóc mu znaleźć się na planszy. Do rankingu zgłoszono już kilka kaszubskich miast.

Fot. habatq8.com

Miasta w konkursie podzielono na główne i tzw. Dziką Kartę. Na planszy znajdzie się pierwszych 20 miast głównych oraz 2 z Dzikiej Karty, na którą dodatkowo można dopisywać swoich faworytów. Wśród miast głównych znalazły się Gdynia, Chojnice, Słupsk i Hel. Do dzikiej karty zgłoszono już m.in. Rumię, Ustkę, Redę, Łebę, Wejherowo i Władysławowo.

Gra Monopoly obchodzi w tym roku 76 urodziny. Dostępna jest w 100 krajach i przełożona na 37 języków. Polska edycja będzie nie lada atrakcją. Tym bardziej, jeśli na planszy znalazłoby się kilka kaszubskich miejscowości.

Już we wrześniu gra będzie dostępna w polskich sklepach.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj takżeNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze