Bielik wrócił do domu

26 lutego 2011r. | Drukuj

ORP Bielik, polski okręt podwodny, wrócił z czteromiesięcznej misji NATO na Morzu Śródziemnym. W piątek zacumował w Porcie Wojennym w Gdyni.

fot. wikipedia: ORP Bielik i ORP Sęp w gdyńskim Porcie Wojennym

ORP Bielik przepłynął w ramach misji 3700 mil morskich. Okręt podwodny wyruszył z Gdyni w październiku ubiegłego roku. Popłynął w rejon Morza Śródziemnego i patrolował obszary szczególnie narażone na działania terrorystów, wyznaczone przez Dowództwo NATO w Neapolu. Zadaniem okrętu było wykrywanie podejrzanych jednostek mogących transportować broń, zakazane substancje lub przemycać ludzi. Jak informuje Marynarka Wojenna, załoga ORP Bielik wykryła i zidentyfikowała  ponad tysiąc obiektów. Po powrocie z czteromiesięcznej misji okręt i 24-osobową załogę powitał w gdyńskim porcie dowódca Marynarki Wojennej admirał floty Tomasz Mathea.

ORP Bielik to polski okręt podwodny typu Kobben, zbudowany w Niemczech. Do służby w Marynarce Norweskiej wszedł w roku 1967. Wycofany ze służby w 2001 r., został przekazany Polsce w 2003 r. i od tamtej pory pływa pod polską banderą. Ma 49 m długości i porusza się z prędkością 18 węzłów.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz