5-milionowy pasażer wylądował na gdańskim lotnisku

16 grudnia 2019r. | Drukuj

Wielka radość i święto w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. 16 grudnia 2019 r. po godzinie 13 obsłużony został 5 milionowy pasażer. Była nim pani Marzena z córką Hanią. Przyleciały samolotem z Frankfurtu.

Pani Marzena z córką Hanią zaraz po wyjsciu ze strefy celnej gdańskiego lotniska. Fot. Aleksander Olszak

Przekroczenie bariery 5 mln obsłużonych w ciągu roku pasażerów to wielkie święto na każdym lotnisku. Nie inaczej było w poniedziałek 16 grudnia 2019 r. w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. – Kończący się rok był znakomity. Rekordowa liczba podróżnych, najlepszy w historii wynik finansowy, kilka nowych atrakcyjnych połączeń – wyliczał Tomasz Kloskowski, prezes PLG. – 5 milionów pasażerów w ciągu roku to wielkie wydarzenie. Czemu to zawdzięczamy? Pomorze prężnie się rozwija, gospodarka stale się umacnia, a siła nabywcza mieszkańców rośnie. Latamy coraz chętniej i coraz częściej – powiedział prezes Kloskowski.   

Wiszący nad wyjściem ze strefy celnej licznik odliczał kolejnych pasażerów. Kiedy po raz kolejny drzwi się otworzyły zatrzymał się pokazując cyfrę 5 000 000. Jubileuszowym pasażerem okazała się pani Marzena z Gdańska, która wraz z córeczką Hanią przyleciała przez Frankfurt z Dubaju. – Jestem bardzo mile zaskoczona. Nie spodziewałam się , że zostanę jubileuszową pasażerką – powiedziała zaraz po wyjściu ze strefy celnej. – W Dubaju byłam u męża, który tam pracuje. Nie latam zbyt często, ale jeśli to możliwe staram się wybierać połączenia z Gdańska. Cieszę się, że lotnisko tak się szybko rozwija oraz jest coraz więcej połączeń – dodała.

Pani Marzena otrzymała upominki od władz Portu Lotniczego. Specjalny prezent przygotowały też linie lotnicze Lufthansa. – Jest mi niezmiernie miło, że tym 5-milionowym podróżnym w Gdańsku był pasażer naszych linii. Oto nasz prezent – voucher na bilet do dowolnego miasta z naszej europejskiej siatki połączeń – powiedział Frank Wagner, CM Poland Lufthansa Group.

Pierwszy milion pasażerów był osiągnięty w 2006 roku. Cztery miliony zostały przekroczone w 2016 roku. Czy jest szansa na kolejne rekordy? – Jestem optymistycznie, ale i rozważnie nastawiony do przyszłości. Na razie jesteśmy na 3 miejscu w Polsce, ale katowickie lotnisko depcze nam po piętach. Chciałbym utrzymać ok. 7 proc. dynamikę wzrostu. Cały czas rozmawiamy z przewoźnikami o nowych trasach. Są pewne plany, ale o szczegółach nie mogę jeszcze mówić – zapowiadał prezes PLG. – Szansę upatrujemy w rynkach wschodnich. Już nie Ukraina, ale Białoruś oraz Rosja. Tam powoli zaczynają wchodzić przewoźnicy niskokosztowi. Jednym z moich marzeń jest połączenie z Petersburgiem –  podkreślił. Jeśli prognozy się spełnią i nie dojdzie do załamania rynku w 2021 roku Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku może obsłużyć 6 mln pasażerów.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze