Dawne sanatorium w Orłowie z nowymi możliwościami

18 marca 2019r. | Drukuj

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzję dotyczącą planowania przestrzennego, dla jednego z najbardziej urokliwych miejsc w mieście. Teren dawnego sanatorium zachowa swoją dawną funkcję, a dodatkowo będzie tam możliwa działalność hotelowa.

fot. Michał Puszczewicz

– Orłowo to miejsce magiczne, cenione zarówno przez mieszkańców Gdyni, ale i gości, którzy chętnie odwiedzają nasze miasto. Mając na uwadze uwarunkowania dzielnicy, podczas Kolegium Prezydenta została podjęta decyzja o kierunku rozwoju, który poszerzy możliwości inwestycyjne, przy jednoczesnym zachowaniu charakteru z którego słynie Orłowo – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Projekt planu Kępy Redłowskiej w części orłowskiej przewidywał na terenie dawnego sanatorium możliwość realizacji funkcji mieszkaniowej z usługami w parterze. Jednak po przeanalizowaniu różnych uwarunkowań związanych przede wszystkim z obciążeniem komunikacyjnym w przypadku takiej funkcji i wsłuchując się w postulaty rozmaitych środowisk, które wypowiadały się w tym temacie, prezydent uznał, że lepszym rozwiązaniem będzie wykluczenie tej funkcji i przeznaczenie terenu pod usługi turystyki z dopuszczeniem usług zdrowotnych. Pozwoli to na realizację inwestycji hotelowej lub sanatoryjno-leczniczej, co mamy nadzieję pozwoli właścicielom obiektu na remont, a de facto budowę obiektu o takim przeznaczeniu. Powstanie dzięki temu jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc na polskim wybrzeżu.

– Takie rozwiązanie zapewnić powinno, że w Gdyni powstanie nowy obiekt hotelowy, a jednocześnie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu orłowian. Moim zdaniem Prezydent wybrał najlepszą możliwą opcję i cieszę się, że spotyka się ona z dobrym odbiorem społecznym – dodaje Andrzej Bień, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Teraz przyjęcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego należy do Rady Miasta Gdyni.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj takżeNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze