Okradli strażaków

25 lutego 2011r. | Drukuj

Strażacy z Niezabyszewa w gminie Bytów stracili całe swoje wyposażenie, w tym węże gaśnicze, buty i narzędzia. Złodzieje włamali się do remizy i ogołocili ze sprzętu jednostkę OSP. Jednostka musi z tego powodu wstrzymać udział we wszelkich akcjach ratowniczych.

fot. bytow.com: Strażacy z OSP Niezabyszewo podczas ćwiczeń

Złodzieje zabrali z remizy trzynaście nowych węży, sprężarkę, prostownik, piłę motorową, buty, paski i inne drobne sprzęty.  – Nie wiem komu mogły się przydać takie rzeczy, a dla nas są bezcenne. To olbrzymia strata dla strażaków z Niezabyszewa – mówi jeden z ochotników OSP. Sprawcy nie wzięli tylko starych węży strażackich. Nie zauważyli też kanistrów z paliwem. Strażacy oszacowali straty materialne na około 10 tysięcy złotych. Jednak szkody są dużo większe, bo ochotnicy  z OSP zostali pozbawieni podstawowego sprzętu i nie mogą w tej chwili podjąć żadnych działań. Śledztwo w sprawie kradzieży prowadzi bytowska policja.


Opublikowano w: BytówPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz