XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2019

10 stycznia 2019r. | Drukuj

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk zaprasza przedstawicieli szkół, domów kultury, stowarzyszeń, różnego rodzaju placówek do udziału w XIX edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2019 r.

fot. CKGB

Do udziału w Festiwalu zaproszeni są uczestnicy od 6 roku życia. Swoje zdolności i umiejętności muzyczno-wokalne można prezentować w występach indywidualnych oraz zespołowych. Wydarzenie odbędzie się 19 stycznia.

Występy wykonawców oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą: dr Tadeusz Formela Dyrektor  Instytutu Muzyki AP w Słupsku  i Mateusz Rzewuski Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie.

– Na naszym festiwalu będzie można usłyszeć kilkadziesiąt kolęd i pastorałek – tych tradycyjnych polskich, które tak lubimy śpiewać, jak i kompozycji bardziej nowoczesnych oraz zagranicznych – wszystko w ciekawych aranżacjach, gdyż uczestnicy co roku zaskakują nas swoimi pomysłami i poziomem. Śpiewać będą dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, chóry i młodzieżowe kapele, soliści i grupy wokalne –  mówi Zbigniew Gach, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej.

W tym roku Festiwal ma formułę dwuetapowego konkursu. W pierwszym etapie występują wszyscy uczestnicy spełniający wymagania formalne. Przesłuchania odbędą się w Szkole Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Jezierzycach, ulica Szkolna 3. Początek przesłuchań o godzinie 10.00.

W drugim, etapie biorą udział najlepsi uczestnicy pierwszego etapu z poszczególnych kategorii. Koncert Finałowy odbędzie się w Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach. Początek godzina 17.00. Wstęp wolny.


Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze