Wyjątkowy koncert świąteczny w Lęborku dla budowy hospicjum

07 stycznia 2019r. | Drukuj

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na wyjątkowy koncert świąteczny. W piątek, 11 stycznia 2019 roku, w kościele p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lęborku wystąpią Olga Szomańska i Maciej Miecznikowski. Początek koncertu o godzinie 19:00.

mat. prasowe

Wybitni artyści, których solowe występy w Lęborku w poprzednich latach spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, tym razem połączą siły w szczytnym celu. W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego.

Sponsorem głównym tego wydarzenia jest firma Farm Frites Poland SA, która w 2019 roku świętuje 25-lecie swojej działalności w Lęborku. Organizatorzy: LCK „Fregata”, Miasto Lębork i Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła. Wstęp wolny.

Świąteczny koncert Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego to przede wszystkim możliwość wysłuchania najpiękniejszych polskich i światowych kolęd oraz piosenek związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Nie zabraknie wspólnego śpiewania i opowieści o przeżyciach związanych z czasem świąt i wigilią. Kolędy „Lulajże Jezuniu”, „W żłobie leży”, „Mędrcy świata”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus Malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy” oraz wiele innych (również mniej znanych) usłyszymy zarówno przy akompaniamencie pianina, gitary czy akordeonu, ale także w pięknych bogatych aranżacjach. W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastrojowe utwory około świąteczne, nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Jedenaste, Psalm Kochania) czy Seweryna Krajewskiego (Mija Rok).


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz