Jedyni w powiecie – projekt „Godność, wolność, niepodległość” w Łupawie

21 sierpnia 2018r. | Drukuj

Gmina Potęgowo, jako jedyna w powiecie słupskim i jedna z kilku w województwie, otrzymała dofinansowanie, tym razem związane z realizacją zadania obejmującego przygotowanie i przeprowadzenie obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

mat. prasowe

Wniosek przygotowany przez Szkołę Podstawową w Łupawie w ramach konkursu „Godność. Wolność. Niepodległość” został oceniony na maksymalną ilość punktów i otrzymał środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Warto wspomnieć, iż konkurencja była bardzo duża (do konkursu zgłoszono ok. 2500 wniosków), dofinansowanie otrzymało 257 samorządów, w tym tylko dziewięć gmin z województwa pomorskiego, a jako jedyna w powiecie słupskim Gmina Potęgowo.

Dzięki pozyskanym środkom, powstanie wystawa pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łupawie. Uczniowie wybiorą się także na wycieczki m.in. do Muzeum Stutthof, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Powstania Warszawskiego. Odbędzie się wydarzenie pn. „100 rowerów na 100-lecie odzyskania niepodległości” dla uczniów i społeczności lokalnej. Poza tym uczniowie stworzą film krótkometrażowy oraz wezmą udział w grze terenowej „Śladami Niepodległej” dla rodziców i dzieci. Odbędą się także konkursy piosenki i plastyczno- recytatorski.

Projekt „Godność. Wolność. Niepodległość” zakłada wsparcie finansowe szkół i placówek w podejmowaniu przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Środki z programu mogą być również przeznaczane na działania służące rozwijaniu szacunku do tradycji i dorobku narodowego, a także kształtowaniu poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią i wartościami.

Całkowity koszt na realizację zadań wynosi łącznie 12.496,01 zł, z czego Gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 9.996,80 zł, natomiast wkład własny to 2.499,21 zł.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz