Prace przed wrześniowym dzwonkiem. Remonty w szkołach gminy Kobylnica

17 sierpnia 2018r. | Drukuj

Okres wakacji jest czasem przygotowania gminnych szkół do inauguracji kolejnego roku nauki. Zakres prac jest bardzo zróżnicowany – od drobnych napraw, poprzez wymianę stolarki drzwiowej, a kończąc na bardzo zaawansowanych pracach związanych z poprawą systemów odwodnieniowych.

fot. UG Potęgowo

Od wielu lat bywa tak, że właśnie okres wakacyjnej przerwy w nauce jest intensywnie wykorzystywany przez służby i ekipy remontowe. Kiedy uczniowie i nauczyciele korzystają z wypoczynku i czasu wolnego, w gminnych szkołach trwają prace, które mają pozwolić im uczyć się i kształcić w lepszych warunkach. Podobnie jest i w tym roku. Koszt remontów wyniesie blisko 330 tysięcy złotych. Całość środków pochodzi z gminnego budżetu.

– Regularnie inwestujemy w placówki oświatowe. Robimy wszystko, aby najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli przebywać i uczyć się w miejscach możliwie jak najlepiej do tego przystosowanych – podkreśla Wójt Leszek Kuliński.

W pięciu szkołach, które funkcjonują na terenie Gminy Kobylnica, przeprowadzane są prace o bardzo zróżnicowanym charakterze. Najpoważniejszym z realizowanych zadań jest poprawa efektywności systemu odwadniającego wokół budynku hali sportowej w Kobylnicy. Wybudowany kilkanaście lat temu obiekt będzie wykorzystywał nowoczesne rozwiązania, które mają pomóc w zabezpieczeniu jego konstrukcji na kolejne lata. Samorząd wyda na realizację tego zadania 230 tysięcy złotych. Kobylnicka szkoła zaskoczy swoich uczniów także wyremontowanymi salami i pracowniami, w których pojawią się między innymi nowe meble.

Duże zmiany przechodzi również Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kwakowie. Szkolne korytarze zyskały zupełnie nową elewację, a na sufitach zostały zamontowane nowoczesne i energooszczędne lampy LED. Wymieniona została także stolarka drzwiowa i systemy elektryczne.

Nowe wnętrza zyskały też pozostałe szkoły – w Słonowicach, Sycewicach i Kończewie. Zmienione barwy możemy dostrzec nie tylko we wnętrzach sali lekcyjnych, ale i szkolnych korytarzy.

Na remonty związane z przygotowaniem szkół do nowego roku nauki kobylnicki samorząd wyda blisko 330 tysięcy złotych.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz