Zatonął kuter, załoga uratowana

24 lutego 2011r. | Drukuj

Dziś rano na Bałtyku w rejonie latarni morskiej Stilo zatonął rybacki kuter z Władysławowa z sześcioosobową załogą na pokładzie. Pomocy tonącym udzieliła załoga jednostki z Ustki.

Do zdarzenia doszło dziś rano ok. godz. 8.00 pomiędzy Łebą a Władysławowem. Sześcioosobowa załoga kutra WŁA-97 łowiła szproty 40 mil na północ od latarni morskiej Stilo, gdy w pewnym momencie kuter zaczął tonąć.

Fot. wedkarstwomorskie.org

Po otrzymaniu komunikatu z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa z Gdyni na ratunek tonącym ruszył kuter UST-93, który w kilkanaście minut dopłynął do rybaków wzywających pomocy  i zabrał całą załogę na swój pokład.

Rybacy z tonącego kutra przekazani zostali pod opiekę pracownikom platformy Petrobalticu, gdzie zbadał ich lekarz i na pokładzie statku Afrodyta w godzinach popołudniowych przetransportowani zostali do Władysławowa. Przyczyny zatonięcia kutra na razie nie są znane.


Opublikowano w: LęborkPuckSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    Serdecznie współczuję tym ludziom co oni przeżyli dobrze ze zostali uratowani szczęście im dopisało tylko Bogu podziękowac

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze