Nadciąga Gdynia Aerobaltic 2018

17 sierpnia 2018r. | Drukuj

Od 17 do 19 sierpnia niebo nad Gdynią będzie tłem dla wielkiego podniebnego show. Szykują się trzy dni wypełnione pokazami lotniczymi i efektownymi powietrznymi akrobacjami. Wszystko w ramach Gdynia Aerobaltic 2018. W tym roku airshow będzie można podziwiać w dwóch miejscach – na plaży Śródmieście oraz na lotnisku Gdynia-Kosakowo na Babich Dołach.

mat. prasowe

Najlepsi piloci, szybkie samoloty, powietrzne akrobacje, wystawa statyczna, strefa gastronomiczna i taka wyłącznie dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje Gdynia Aerobaltic 2018. Po zeszłorocznym sukcesie imprezy, tym razem jej formuła została poszerzona. Będzie jeszcze więcej widowiskowych pokazów i sprzętu lotniczego. A podniebne popisy odbędą się w dwóch różnych lokalizacjach. Chętni, którzy wybiorą się na Gdynia Aerobaltic mogą zatem liczyć na dobrą zabawę i wiele emocji.

Airshow rozpocznie się w piątek, 17 sierpnia. Zainaugurują je pokazy na plaży Śródmieście. Wystartują one o godz. 19.30. Na początek zaprezentuje się grupa spadochronowa Skymagic S3WAT. Wykonają oni specjalny pokaz akrobatyczny. Po zmroku wystąpią ponownie. Tym razem w oświetlonych kombinezonach. Zaraz po nich niebo opanuje 3AT3 Formation Flying Team. To zespół pokazowy prezentujący latanie w szyku. Korzystają z popularnego współczesnego polskiego samolotu turystycznego AT-3. Następnie grupa 57-my Team wprowadzi w ruch swoje wiatrakowce, a po nich zobaczymy Artura Kielaka & Yak3.pl. Wieczorno-nocne pokazy rozpocznie Paraglider. Następnie uczestnicy będą mogli popatrzeć na możliwości śmigłowca Anakonda z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego. W tej części zaprezentuje się również grupa Warter Aviation i ich dwa Carbon Cuby, grupa Sydney Charles Display Team i Twister. Atrakcją, która zrobi wrażenie będzie też pokaz Johana Gustafssona. Rozświetli on niebo lecąc świecącym samolotem nad plażą. Pokazy zakończą się o godz. 22.30. Wstęp na plażową część airshow jest bezpłatny. Takie same ogólnodostępne wieczorno-nocne pokazy na plaży Śródmieście odbędą się również w sobotę, 18 sierpnia, w godz. 19.30-22.30.

Najlepszym miejscem do obserwacji powietrznych wyczynów będzie właśnie plaża miejska i bulwar Nadmorski. Same pokazy lotnicze to jednak nie jedyne atrakcje, które przygotowano dla uczestników. Parking przy ul. Zawiszy Czarnego zmieni się w strefę foodtrucków, w której będzie można dobrze zjeść. Na plaży znajdą się też strefy sponsorskie oraz strefa dla dzieci.

Więcej lotniczych i podniebnych wrażeń będzie można zażyć przez dwa dni na lotnisku Gdynia-Kosakowo na Babich Dołach. Tam, 18 i 19 sierpnia, od godz. 10.00 do godz. 17.00 będzie można zobaczyć pokazy akrobatyczne w powietrzu oraz przyjrzeć się z bliska samolotom stojącym na płycie lotniska. Dodatkowo podziwiać też można moment startu i lądowania prezentujących się załóg. Pilotów zobaczymy nie tylko podczas podniebnych popisów. Będzie można się z nimi spotkać i porozmawiać. Wstęp na pokazy na lotnisku jest płatny. Informacje o biletach znajdują się tutaj.

Nad lotniskiem na Babich Dołach swoje umiejętności zaprezentują m.in.: Łukasz Czepiela, Maciej Pospieszyński, grupa Żelazny, Baltic Bees, P3 Flyers Acrobatic Team, Artur Kielak & Yak3.pl, Skymagic S3WAT, grupa Sydney Charles Display Team, 3AT3 Formation Flying Team, 57-my Team, Red Bull Flying Bulls, Patrouille Reva czy Royal Jordanian Falcons.

Będzie też mnóstwo atrakcji dla całych rodzin w specjalnie stworzonych strefach: dla dzieci – z zabawami i animacjami dla najmłodszych, gaming – konsoli i gier, grup rekonstrukcyjnych czy gastronomicznej, gdzie będzie można dobrze zjeść. A w strefie chillout znajdzie się miejsce, w którym rodzice mogą przebrać i nakarmić swoje pociechy. Nie zabraknie sklepu z gadżetami i wesołego miasteczka. Jednym z elementów będzie również Gdynia Aero Expo. To strefa wystawiennicza, gdzie swoje stanowiska  i oferty będą przedstawiać m.in.: producenci, dystrybutorzy i importerzy ultralekkich samolotów i silników lotniczych, aerokluby, ośrodki szkolenia pilotów, szkoły lotnicze czy firmy zajmujące się dystrybucją dronów.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz