Pierwsza taka hala w Polsce

23 lutego 2011r. | Drukuj

Jest ekologiczna, nowoczesna i o połowę tańsza w budowie od tradycyjnych technologii. W Słupsku powstaje pełnowymiarowa hala sportowa całkowicie wykonana z drewna klejonego. Inwestorem jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe.

fot. gk

Społeczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Słupsku przy u. Króla Zygmunta Augusta buduje  halę sportową, której można pozazdrościć. Jest w całości skonstruowana z drewna klejonego, a przy tym nowoczesna i funkcjonalna. Co najważniejsze – koszt jej budowy jest aż o połowę niższy od hal budowanych w tradycyjnej technologii. Obiekt tego typu o wymiarach 20 x 40 metrów to inwestycja rzędu 5 mln zł. Tymczasem drewniana hala wraz zapleczem kosztuje 2,7 mln zł. Szkoła, która rozbudowuje także część dydaktyczną o siedem gabinetów i nowy hol, wzięła na ten cel kredyt. – Szukaliśmy wspólnie optymalnego rozwiązania – wysokiej jakości wykonania i niskich kosztów budowy, dlatego zdecydowaliśmy się na zupełnie nowatorskie rozwiązanie – mówi architekt Mirosław Zwolski, właściciel biura Colosseum w Słupsku. To pierwsza pełnowymiarowa  hala z drewna klejonego w Polsce. Otwarcie obiektu już 4 marca.

fot. gk


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz