Radni uchwalili budżet. Będzie koalicja z PO?

23 lutego 2011r. | Drukuj

Słupskim radnym udało się uchwalić budżet na 2011 rok. Głosowanie to było też nieoficjalnym przypieczętowaniem nowej koalicji – Platformy Obywatelskiej i lewicy, która popiera Macieja Kobylińskiego.

fot. gk

Budżet Słupska na 2011 rok zakłada 443 miliony złotych dochodów, ponad pół miliarda złotych wydatków i 57 milionowy deficyt.  Choć oficjalnie prezydent Słupska nie zawarł jeszcze koalicji z Platforma Obywatelską, głosowanie nad budżetem miało być sprawdzianem, czy koalicja w ogóle jest możliwa. Wynik okazał się wielce zadowalający dla prezydenta:  za budżetem głosowało 15 radnych – samorządowcy  Platformy Obywatelskiej (z wyjątkiem Anny Boguckiej-Skowrońskiej), Lewicy i Klubu Radnych Macieja Kobylińskiego.  Przeciw było 8 radnych  PiS-u i Klub Krystyny Danileckiej – Wojewódzkiej – tu z wyjątkiem Andrzeja Watemborskiego, który głosował za uchwaleniem budżetu.

Nie dziwi więc fakt, że prezydent Słupska tryskał humorem podczas sesji i oświadczył, iż wybrał wreszcie zastępcę. Choć nie ujawnił nazwiska, w kuluarach mówi się, że będzie to wcześniej wymieniany polityk PO Krzysztof Sikorski.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz