Słupscy historycy zapraszają na Letnie Kino Historyczne

31 lipca 2018r. | Drukuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Koło Naukowe Historyków AP zapraszają serdecznie na Letnie Kino Historyczne, które odbędzie się 8 sierpnia br. (środa) w godz. 15.00-17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku, przy ul. Grodzkiej 3.

materiały prasowe

Filmy wyświetli i przedstawi dr Kacper Pencarski, wicedyrektor  Instytutu Historii i Politologii AP. Historyk i regionalista zaprezentuje filmy dokumentalne, promocyjne, prywatne i propagandowe z okresu XX-lecia międzywojennego dotyczące Pomorza i miast pomorskich. Uczestnicy projekcji będą mogli zobaczyć jak wyglądało życie na Pomorzu przed wybuchem II wojny światowej. Na filmach utrwalony został widok pomorskich miast, wsi i przyrody. Będzie można zobaczyć jak wyglądała praca przekupek na rynkach miejskich, pomorskich rolników i rybaków.

W trakcie seansu dr Pencarski będzie wygłaszał komentarz i opowiadał o historii miejsc, ludzi i zdarzeń związanych z tym okresem. To niepowtarzalna okazja do podróży w przeszłość Pomorza Zachodniego.

 


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz