fot. internet

29 września 2018 r. doktoranci Instytutu Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku zapraszają do udziału w IV. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów „Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków”.

Myślą przewodnią czwartej edycji konferencji pozostaje tematyka dotycząca procesów zachodzących na ziemiach polskich i w krajach sąsiednich, a także wzajemnych relacji Polski z jej sąsiadami.

Interesować nas zatem będą następujące zagadnienia:

  1. Wieloaspektowość działalności człowieka na ziemiach polskich oraz sąsiednich;
  2. Codzienność mieszkańca ziem polskich i jej sąsiadów na przestrzeni dziejów;
  3. Potyczki, wojny, konflikty zbrojne mające miejsce na ziemiach polskich i sąsiednich w dziejach;
  4. Kwestie relacji gospodarczych, społecznych i politycznych zachodzących na ziemiach polskich i sąsiednich na przestrzeni wieków.

Konferencja odbędzie się w Słupsku, w siedzibie Akademii Pomorskiej 29 września 2018 roku. Organizatorzy przewidują wydanie wystąpień w recenzowanym wydawnictwie pokonferencyjnym (jeśli recenzje artykułu będą pozytywne). Konferencja jest jednodniowa. Zainteresowanych noclegiem organizatorzy wesprą w staraniach o uzyskanie pokoju w Domu Studenta-http://www.tanienoclegi.slupsk.pl/ (na własny koszt, opłaty są niewielkie).

Propozycje tematów wystąpień należy nadsyłać do mgr inż. Małgorzaty Częścik: konferencja.doktorantow.slupsk@wp.pl. Ostateczny termin zgłaszania udziału w konferencji to 31 sierpnia 2018 roku. Opłata konferencyjna wynosi 100 zł.

Organizatorzy proszą o uiszczanie opłaty konferencyjnej na konto nr: 02 1240 3770 1111 0000 4068 0617 Akademia Pomorska w Słupsku, 76-200 Słupsk, ul. Arciszewskiego 22a. Z dopiskiem: wpłata subkonto 249-554 „Polska i jej sąsiedzi na przestrzeni wieków”. Propozycję należy przesyłać w formie wypełnionej karty uczestnictwa (dostępna na stronie: https://historia.apsl.edu.pl/240-zapraszenie-na-iv-ogolnopolska-konferencje-naukowa-doktorantow-polska-i-sasiedzi-na-przestrzeni-wiekow).

 

W skład komitetu organizacyjnego IV Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów-Historyków „Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków” 2018 wchodzą:

  • mgr Patrycja Jędrzejewska-przewodnicząca
  • mgr inż. Małgorzata Romankiewicz-Częścik
  • mgr Marcin Prusak
  • mgr Maria Engler
  • Kamil Bierka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.