mat. prasowe

Czterodniowa wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Brukseli czeka na zwycięzcę konkursu fotograficznego „Unia Europejska w regionie słupskim”. Wystarczy wykonać dwa zdjęcia, na których zaprezentujemy to, w jaki sposób zmieniło się nasze najbliższe otoczenie od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Konkurs jest realizowany w ramach współpracy samorządów z Punktem Informacji Europejskiej „Europe Direct – Słupsk”.

mat. prasowe

Dzięki współpracy, którą samorządy nawiązały z Punktem Informacji Europejskiej „Europe Direct – Słupsk”, udało się zorganizować konkurs, w którym główną nagrodą jest czterodniowa wizyta studyjna w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

– To duża atrakcja, ponieważ wizyta w Parlamencie Europejskim nie mieści się w profilu typowych wycieczek turystycznych – przekonuje Janusz Lewandowski, który sprawuje patronat honorowy nad konkursem. Konkurs skierowany jest do młodzieży z regionu słupskiego wieku od 15 do 25 roku życia. Jego głównym celem jest popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej oraz zmian, jakie dokonały się zarówno w infrastrukturze lokalnej jak również w społeczeństwie związanych z członkostwem Polski w tej organizacji międzynarodowej.

– Konkurs polega na przesłaniu dwóch zdjęć prezentujących jak zmieniło się najbliższe otoczenie dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej. Zdjęcie może prezentować zarówno zmiany w infrastrukturze, jak i zmiany społeczne. Zdjęcia powinny być opatrzone maksymalnie jednostronicowym opisem wraz z komentarzem autora. Zdjęcia wraz z opisem należy przesłać najpóźniej do 4 maja 2018 roku na adres: europedirect-slupsk@bgsw.pl w tytule maila wpisując „praca na konkurs fotograficzny Unia Europejska w regionie słupskim” – wyjaśnia Rafał Kuligowski, kierownik Punktu ED w Słupsku. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 maja 2018 roku podczas obchodów Święta Unii Europejskiej.

Organizatorem Konkursu jest Biuro Janusza Lewandowskiego – Posła do Parlamentu Europejskiego oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk. Partnerami Konkursu jest: Powiat Słupski, Gmina Kobylnica, Gmina Słupsk, Gmina Miasto Ustka, Miasto Słupsk, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży. Patronat honorowy nad konkursem objął Janusz Lewandowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Na tym jednak nie koniec przedsięwzięć, które będą realizowane przez samorządy i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk.
1) Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Ernst and Young przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk już 18 kwietnia 2018 zapraszają na seminarium pt. „Jak zmienia się rzeczywistość inwestora po wejściu w życie nowych przepisów?” skierowanego do przedsiębiorców.
2) 9 maja 2018 roku zorganizowane zostaną wspólnie obchody Święta Unii Europejskiej, które odbędą się w Parku Powstańców Warszawskich pomiędzy siedzibą Starostwa Powiatowego w Słupsku, a siedzibą Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk.
3) 10 maja 2018 roku Komisja Europejska organizuje w Słupsku Dialog Obywatelski z udziałem Jakuba Boratyńskiego szefa działu Cyberbezpieczeństwa i polityki prywatności w sieci Komisji Europejskiej. Odbędą się 4 spotkania, w tym w Szkole Podstawowej w Kobylnicy, Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Starostwie Powiatowym w Słupsku.
4) Od 1 lipca do 31 sierpnia 2018 roku w Centrum Aktywności Twórczej przy ul. Generała Zaruskiego będzie działał Mobilny Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk. W ramach swojej działalności będzie oferował bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości pozyskiwania środków z Unii Europejskiej, odbywać się także będą lekcje europejskie oraz warsztaty. Z realizowanych działań będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy Ustki jak i turyści.

1 stycznia 2018 roku zainaugurował swoją działalność Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk prowadzony przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku w partnerstwie z: Powiatem Słupskim, Miastem Gminą Ustką, Gminą Kobylnicą, Gminą Słupsk, Miastem Słupsk, Słupskim Instytutem ds. Młodzieży oraz Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Jest to efekt złożonego projektu w związku z ogłoszonym przez Komisję Europejską zaproszenia do składania wniosków nr COMM/WAW/ED/2018-2020 na „Prowadzenie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk w latach 2018 – 2020” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Celem projektu jest prowadzenie działań informacyjnych na poziomie lokalnym i regionalnym związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, informowanie o możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych, budowanie przestrzeni do dyskusji na bieżące tematy związane z działaniami podejmowanymi przez tę organizację międzynarodową, a także popularyzacja wiedzy w zakresie jej funkcjonowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.